01.05
Er zijn allerlei manieren om aan nieuwe connecties te komen op LinkedIn. Als je daar voor openstaat natuurlijk. Jammer dat voor sommigen netwerken betekent:
1. alleen mensen aan je netwerk toevoegen die je persoonlijk kent
Dat wil zeggen, mensen die je ooit ergens IRL ontmoet hebt? Wat een beperkingen leg je je netwerk daar mee op. Als je op een netwerkevent bent, stap je dan ook alleen op mensen af die je kent?
2. alleen mensen aan je netwerk uitnodigen die in dezelfde “business” zitten
Weer zo’n beperking. Stel je bent specialist in teambuildingsessies en bedrijfsparties. Een kapper in jouw netwerk heeft juist een klant op zijn stoel die vertelt dat hij iets wil organiseren voor zijn medewerkers. “Ah”, zegt de kapper. “Ik heb iemand in mijn netwerk die dat doet. Zal ik je zijn telefoonnummer geven?”
3. alleen mensen aan mijn netwerk toevoegen waarvan ik het nut in zie
Knap dat je aan een LinkedIn profiel kan zien of iemand in de toekomst van nut voor jou kan zijn.
4. alleen mensen aan mijn netwerk toevoegen die iets voor mij kunnen doen
Kijk, en dat is nou zo jammer. Draai het maar om. Mensen aan je netwerk toevoegen voor wie jij iets kan betekenen. Zonder iets terug te verwachten!
Want netwerken is geven!










