10.15
In de tweede Zelfvertrouwenspier training vertelde ik je om op netwerkbijeenkomsten te oefenen met het aanspreken van mensen die je nog NIET kent. Dat is natuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan. Houd hier bij gewoon in je achterhoofd dat de ander je waarschijnlijk dankbaar zal zijn dat iemand hem/haar aanspreekt.
1. Kies daarom iemand die ook ogenschijnlijk zoekend om zich heen kijkt of alleen staat. Begin je gesprek met : “Ken jij hier ook niemand?” en het ijs is gebroken.
2. Zoek aanknopingspunten
Als je kunt achterhalen wie de bezoekers zijn van een netwerkbijeenkomst (op LinkedIn bijvoorbeeld of een gastenlijst), zoek deze mensen dan op LinkedIn op. Bestudeer de profielen van 1 of 2 interessante mensen en noteer details in je hoofd. Als je op de bijeenkomst een van deze mensen herkent, spreek je hem aan op deze details. “Ik zag op je LinkedIn profiel dat je ook de opleiding Personeelsmanagement hebt gedaan. Die heb ik ook gedaan, maar dan in Maastricht”.
3. Stel vragen
Als je het moeilijk vind over jezelf te praten, stel dan gewoon vragen. Iedereen vind het heerlijk om te vertellen hoe hij in het vak gerold is, of wat zijn passie is. Jouw kans om te vertellen komt nog wel, en dan ben je misschien al een stuk beter op je gemak.
4. De vierde tip vandaag vergt iets meer moed, maar werkt vaak heel goed. Zorg dat je vroeg op de bijeenkomst bent en ga in de buurt van de deur staan. Iedereen die binnenkomt zal in eerste instantie zoekend om zich heen kijken en op jou af lopen. Steek je hand uit en stel je zelf voor.
5. Leer gezichten kennen
Ga in het begin regelmatig naar dezelfde bijeenkomsten, bijvoorbeeld een Open Coffee bij jou in de buurt. Je leert dan wat gezichten kennen en zij jou. En vergeet niet, hoe vaker je bovenstaande tips toepast en je zelfvertrouwenspier traint, hoe gemakkelijker het wordt. Want gaandeweg leer je meer mensen kennen en vind je altijd wel iemand die je kent. Blijf echter niet de hele avond bij bekenden staan, maar spreek ook met mensen die je nog niet kent.
Lees ook: Je zelfvertrouwenspier trainen Je zelfvertrouwenspier trainen – 2










dag Anna, heb vandaag je site ontdekt en wordt erg blij van je artikelen en tips. Ben zelf zzp-er die nogal kan worstelen met hoe sociale media in te zetten !
Ik blijf je zeker volgen !
groet, Bernadette van den Brekel
[...] Lees ook: Je zelfvertrouwenspier trainen – 2 en Je zelfvertrouwenspier trainen – 3 [...]
[...] Lees ook: Je zelfvertrouwenspier trainen en Je zelfvertrouwenspier trainen – 3. [...]
Alweer een leuk artikel van @anneraaymakers: http://www.anneraaymakers.nl/2010/10/15/je-zelfvertrouwenspier-trainen-3/
Yes I can !
Tja, doet me denken aan die goeie ouwe begintijd waarin netwerken nog nieuw was en ook een beetje eng! Pas als je écht niet meer gaat om iets te verkopen van jezelf maar gewoon voor fijne nuttige contacten, lijkt de spanning er al vanaf en de lol erbij gekomen!
Nóg leuker is: zélf een netwerkbijeenkomst organiseren met inspirerende mensen die jij uit Jouw netwerk bij elkaar wilt brengen! Zoals laatst bij mij thuis met het #lievemensendiner. Succes verzekerd!
Dat klinkt leuk Sandra!